Jeżeli zastanawiasz się jaką szkołę wybrać, to zastanów się co lubisz robić oraz w czym jesteś dobry. Tylko w ten sposób zdobędziesz zawód, który naprawdę będziesz chciał wykonywać. Możesz też pomyśleć o takim zawodzie, który niekoniecznie będzie sprawiał Tobie ogromną przyjemność, ale da możliwość zarobienia pieniędzy.

Od dłuższego czasu na popularności zyskuje bardzo opiekun osób starszych. Widać, że społeczeństwa się starzeją. Mimo polityki prorodzinnej rodzimy mniej dzieci niż w przeszłości i w konsekwencji nie ma kto się zajmować osobami starszymi. Dzisiaj najbardziej opłacalna jest opieka w Niemczech. Tam za opiekę nad osobą starszą można dostać bardzo duże pieniądze. Za jakiś czas w naszym kraju zapewne też to będzie możliwe, ponieważ w pewnym momencie opiekun będzie bardzo potrzebny, a nie każdy chce wykonywać ten zawód. Jeżeli odpowiada nam praca opiekunki, to wolimy pracować za granicą niż w Polsce, ponieważ w ten sposób zarobimy więcej pieniędzy. Chociażby z tego powodu w naszym kraju będzie musiało się zmienić wynagrodzenie opiekunów osób starszych. Już teraz powinniśmy brać przykład z zachodniego sąsiada i zacząć bardzo doceniać ten zawód, ponieważ niedługo może się okazać, że będzie on nam bardzo potrzebny.

Jeżeli myślisz o pracy w tym zawodzie, to najpierw się zastanów czy rzeczywiście sobie poradzisz. Praca być może nie należy do ciężkich, ale naprawdę trzeba lubić ludzi, żeby być dobrym w tym zawodzie. Należy również wykazywać się cierpliwością, ponieważ osoby starsze czasami bywają nieznośne i wiele rzeczy wykonują bardzo wolno. Przyda nam się również wiedza medyczna, gdyż nasz podopieczny zapewne będzie na coś chorować. Niestety z wiekiem nasze ciało jest w coraz gorszym stanie i nasz organizm jest mniej odporny. Dlatego każdy z nas w pewnym momencie na coś choruje i trzeba się z tym pogodzić. Czasami choroba nie utrudnia normalnego funkcjonowania, a czasem uniemożliwia wykonywanie nawet najprostszej czynności. To właśnie takie osoby najczęściej potrzebują pomocy opiekuna.

Pracuj w ATERIMA MED – sprawdź aktualne oferty pracy